FAQ

 • Potrvzujeme, že došlo ke změně názvu z Natural Blackstrap Molasses na Molasses Pure Cane. Produkt samotný se však nezměnil.
  Došlo ke změně designu obalů a popisků dle obchodních standardů. Název Blackstrap Molasses byl zavádějící - ten znamená, že melasa byla vyrobena v místě původu jako součást procesu rafinace cukru. Protože náš produkt je vedlejším produktem výroby cukru ve Velké Británi tak nenaplňoval název Blackstrap, což mohlo být trochu matoucí. Produkt Bio Blackstrap Melasa je vyráběn v místě pěstování třtinové melasy a může tento název tedy nést. Navíc je v biokvalitě.

 • Bio Blackstrap Melasa má největší možnou koncentraci minerálů, díky procesu extrakce. Blackstrap Melasa je tedy výživově bohatší. Naše Meridian Organic Blackstrap Molasses is vyráběna v Jižní Americe tradičním postupem trojího vaření

   

  Natural Molasses Pure Cane 740g - Pure Cane Molasses je vyráběna ve Velké Británii, kde je použita jiná metoda výroby cukru. Výživová hodnota je v podstatě podobná, jenom s nižším obsahem minerálů.

 • Rozpuštění melasy v horké vodě nezmění její výživové hodnoty ani pozitivní účinky. Při procesu výroby se používá též vyšší teplota a tak nedochází k žádné změně při dalším kontaktu s teplotou.

 • Melasa je skvělým zdrojem více minerálů. Na etiketě najdete výčet pouze těch nejvýznamnějších ačkoli melasa obsahuje i další minerály.
  Po konzultací s UK Nutritional Databank bylo sděleno, že melasa obsahje mědi přibližně 0.5mg/100g. Což je asi 50% doporučené denní dávky.

 • I když Yeast Extract je vyroben přírodní enzymatickou fermentací převážně pivovarského droždí, tak ve výsledném výrobku není žádná stopa alkoholu.

 • Meridian Organic - bio oleje jsou neravinované - tedy zastudena lisovaní, olej je filtrován a rovnou balen do sklenic.
  Nerafinované oleje jsou za vyšších teplot méně stabilní a tak jsou vhodnější do studené kuchyně. Rafinované oleje jsou vhodné pro použití ve vysokých teplotách, např. na smažení - zde můžete uplatnit náš olej z hroznových jadérek, který je jediným rafinovaným olejem.

 • Meridian Grapeseed Oil - Olej z hroznových jadérek je jediným olejem z naší řady, který je získán rafinací. U tohoto oleje je to důležité, protože nerafinovaný je silného zápachu a nepoživatelný.
  Hroznový olej je vyroben za použití přírodních rozpouštědel, které oddělí olej od pevných částic, ten se poté filtruje a za použití teploty a vakua dojde k úplnému oddělění rozpouštědla od oleje. Výsledný produkt je lahodný a vhodný i k použití v teplé kuchyni - na smažení, fritování,...

 • Ačkoliv nemáme žádné lékařské doporučení, můžeme potvrdit že naše bio oleje jsou zastudena lisované, nerafinované a tudíž je možné je použít i na kůži. .  Jsme si vědomi, že naše oleje - např. slunečnicový jsou požívány na kůži třeba při masážích.

 • V našem Yeast extract není obsažen žádný glutaman sodný.

 • Meridian proukty nejsou certifikovány Kosher. Vzhledem k rozdílné výrobě. Vzhledem k produkci je však možné potvrdit, že některé výrobky jsou vhodné při Kosher stravování. To se týká všech oříškových a také semínkových másel Meridian.

 • Meridian Foods Organic Maple Syrup je dle evropské stupnice grade C, dle kanadského hodnocení Amber grade a dle US grade B.